Nepodceňujte připravenost na dovolenou

Sdílej s ostatními cestovateli

Hurá, máme tu léto a s ním neodmyslitelně spojené cestování! Máte už vybranou cílovou destinaci? Co takhle letos vsadit na českými turisty ověřenou klasiku a dovolenou 2019 zasvětit cestě do Chorvatska?

Dovolená pro malé i velké

Hned na začátek si musíte ujasnit, jaké vlastně máte od dovolené očekávání. Jestliže vás láká hlavně vidina koupání a relaxace na lehátku, je pro vás země jako Chorvatsko to pravé ořechové. Jedná se o destinaci, která je cenově velmi přijatelná a navíc jako cestovní doklady do Chorvatska vám skvěle poslouží občanské průkazy. Jedná se o bezpečnou zemi, kam můžete s klidem vzít i své děti, ale pozor! Pamatujte, že cestovní pojištění je potřeba mít vždy. 
 
Další velkou výhodou je snadná dostupnost. Pokud máte rádi svoje pohodlí a cestovat s početnou skupinou ostatních turistů se vám příčí, jeďte v roce 2019 autem do Chorvatska. Při své cestě si tak můžete udělat zastávku, kdykoliv budete potřebovat, a nemusíte se ohlížet na další jedince. Cesta na dovolenou se tak dá snadno prožít bez otravného kopání cizího dítěte do vaší sedačky a dalších podobných nepříjemností.

Buďte připraveni včas

Hodně lidí před samotným odjezdem zažívá velký stres, protože si neumí dobře zorganizovat čas. Pokuste se tomu letos vyhnout a nenechávejte nic na poslední chvíli. Nejlepší je vytvořit si seznam všeho, co ještě musíte před cestou zařídit a ten si poté postupně odškrtávat. Tak budete mít všechny resty sepsané na jednom místě a nemusíte na ně neustále myslet. 
 
Všechno potřebné začněte nakupovat už s předstihem, aby se nestalo, že ještě večer před odjezdem poběžíte do obchodu pro plavky. Stejně tak si dejte do pořádku všechny dokumenty spojené s cestováním. Velkou výhodou je možnost zařídit si cestovní pojištění online, takže nebudete muset nikam do cestovní kanceláře. Není čeho se bát, na dovolenou do Chorvatska autem se jezdí už dlouhá léta, avšak pro strýčka příhodu se vždy vyplatí být raději připraven.

Srovnání cestovních pojištění

Podívejte se také na  3 tipy na výlety na Slovensku, které zvládnou i méně zdatní turisté

Další krásné místa a pláže:


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *