Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jamajské letovisko Negril: Ráj pro potápěče i milovníky golfu

Dovolená v exotickém ráji je zážitek, na který se nezapomíná. V případě vyhlášeného jamajského letoviska Negril to platí dvojnásob. Zdejší 11 kilometrů dlouhá písčitá pláž (příznačně se jí neřekne jinak než „sedmimílová“) lemovaná bary a palmami vám alespoň na pár dní zapomenout na realitu všedních dní. Nefalšovaná karibská atmosféra vás dokonale pohltí a je jen na vás, jakým způsobem si ji vychutnáte. Povalování na lehátku a popíjení nejkvalitnějšího rumu rozhodně nejsou jedinou možností, jak v okolí luxusních rezortů trávit volno. Zátoka West End je díky výskytu nádherných korálů vyhlášenou potápěčskou lokalitou!

First Minute Invia

Negril je místo jako stvořené pro milovníky vodních sportů, šnorchlování a potápění. K nejzajímavějším potápěčským lokalitám patří King fish reef a Arches s dlouhým korálovým útesem, který připomíná jeskyně. Voda je průzračná a vzhledem k menší hloubce není nutné připojištění pro potápění v extrémních podmínkách. Svět pod zdejší mořskou hladinou obývají želvy a s trochou štěstí spatříte také rejnoka nebo některý z menších druhů žraloků. Ti větší a nebezpečnější se v Karibském moři vyskytují poměrně málo, protože preferují chladnější vodu.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Až se nabažíte potápění, neváhejte zavítat na některé z mnoha zdejších golfových hřišť. Odpalování míčku v exotickém prostředí má úplně jiné tempo než v našich podmínkách. Jamajské kluby jsou na vysoké úrovni a stoprocentně skvěle pobavíte, i když budete golfovou hůl držet v ruce poprvé.

A to jsme teprve na začátku. Samostatnou kapitolu tvoří romantické projížďky na koni, architektonické památky v koloniálním stylu a výletní plavby. Třeba do Booby Cay, kde hnízdí vzácné druhy ptactva a natáčel se zde snímek 20 000 mil pod mořem.

Potřebujete snad další důvody, proč si koupit letenky, rezervovat ubytování a sjednat pojištění na potápění? Impozantní Negril se vám otiskne do paměti natolik, že vám ještě dlouho po příletu domů při poslechu reggae naskočí husí kůže. Vždyť zdejší nebe je tak okouzlující, že podle legendy uhranulo i nepolapitelného piráta Jacka Rackhama známého také jako Calico Jack, který společně se svými druhy zapomněl na hrozící nebezpečí a v jakémsi opojení se nechal zajmout.

Zdroje/foto: sandals.com.

 

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5