Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

3 tipy na výlety na Slovensku, které zvládnou i méně zdatní turisté

Ačkoliv prázdniny pozvolna končí, můžete si i nadále užívat cestování. Co takhle vyrazit k našim slovenským sousedům? Zabalte si turistickou obuv a batoh, podíváte se na jedny z nejkrásnějších míst na Slovensku.

First Minute Invia

Už jste viděli Štrbské pleso z výšky?

Procházka okolo Štrbského plesa patří k záležitostem, bez kterých z Tater snad ani nejde odjet. My vám ale poradíme opustit jezero i s jeho turistickými atrakcemi a vypravit se na Solisko. to je jeden z nejlépe dostupných vrcholu v celých Vysokých Tatrách, který svou výškou 2 093 m.n.m. hravě poráží i naši Sněžku. Nahoru se dostanete buď komfortní čtyřsedačkovou lanovkou a posledních 400 výškových metru zdoláte za pár minut pěšky, nebo vyrazíte po svých už od Štrbského plesa. Z vrcholu se vám nabídnou jedinečné výhledy do údolí a na další tatranské vrcholy. A po výšlapu si u horní stanice lanovky můžete pochutnat na dobré klobásce nebo brynzových haluškách ve vyhlášeném Bivac Clubu.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Doporučujeme: Ani při cestách na Slovensko nepodceňujte cestovní pojištění. Stačí špatně došlápnout nebo přecenit své síly na výletě v horách a případný zásah záchranářů i lékařské ošetření si budete hradit z vlastní kapsy. Online srovnávač Srovnejto.cz vám poradí, kde pořídíte cestovní pojištění nejlevněji.

Spojte přírodu s historií

Nedaleko hranic leží slovenské město Žilina, okolo kterého se rozprostírá Malá Fatra. Už samotné město vás okouzlí svou atmosférou i starobylými kostely a nejinak se vám povede i během výletů po jeho okolí. Rozhodně si zajeďte do Lietavské Svinné, odkud se během chvíle dostanete pěšky na Lietavu, proslulou hradní zříceninu, kterou můžete důkladně prozkoumat a odkud si z výšky prohlédnete celý kraj. Když budete mít štěstí, potkáte i baču s ohromným stádem oveček. A z Lietavské Svinné je to už jen kousek do malebných, lázeňských Rajeckých Teplic, kde na vás po výšlapu čekají termální bazény i příjemné masáže.

Z hor za slovenským folklórem

Jestli budete na Slovensku autem, neměli byste si nechat ujít výhledy z hřebene Martinských holí. Odtud se můžete vydat buď na jednu stranu, na vrchol Minčol, nebo na druhou stranu, na Hornou lúku. Hřeben je protkán turistickými chodníčky a terén je velice mírný, proto je vhodný i pro výlety s dětmi. Až se dosyta nabažíte horské přírody, sjeďte zpět dolů do údolí a vydejte se do největší slovenské přírodní expozice, do Muzea slovenské dědiny v Jahodnických hájích, kousek východně od Martina, kde najdete 143 prastarých slovenských staveb přesunutých sem z různých částí Slovenska a nahlédnete do dějin a života starých Slováků. Muzeum je velice pěkné a udržované, určitě byste ho neměli při své pobytu v Martině minout.

I když vám Slovensko snad ani jako cizí stát nepřijde, nezapomínejte, že se o zahraničí opravdu jedná. Proto byste před jeho návštěvou měli uzavřít cestovní pojištění, které vám pokryje výdaje za lékařské ošetření, léky, pobyt v nemocnici a další náležitosti, pokud je budete potřebovat. Nenadálá nemoc nebo nešťastný úraz vám bez pojištění mohou pěkně provětrat rodinný rozpočet na dlouhá léta dopředu. Cestovní pojištění stojí oproti tomu doslova pár korun a ušetří vám i statisíce.

Porovnejte si na srovnávačích jako Srovnejto.cz nebo Epojisteni.cz nabídky jednotlivých pojišťoven a vyberte si na svou slovenskou dovolenou cestovní pojištění na míru.1

4/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5