Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balíme se k moři, jak ušetřit místo v kufru

Bez ohledu na to, zda se chystáte na pětidenní nebo dvoutýdenní dovolenou, můžete si zabalit do malého kufru za předpokladu, že pečlivě přemýšlíte o obsahu zavazadel a dáte věci správně dohromady. Naučte se díky našemu článku, jak ušetřit místo v kufru.

Batoh nebo kufr?

Toto je první dilema, kterému budete čelit při přípravě na dovolenou. V případě, že cestujete s dětmi, je lepší volbou cestovní kufr. Pokud cestujete sami a nechcete zůstat dlouho na jednom místě, pak je vhodné řešení batoh.

Je velmi důležité, abyste si vzali tolik věcí, abyste se na dovolené cítili pohodlně, ale není potřeba mít na každý den samostatnou sadu oblečení, zejména když jste neustále ve stejném klimatu. V některých hotelech jsou k dispozici pračky a nemusíte se starat o vyčerpání čistého oblečení. Můžete také použít komunální prádelny – zejména v exotických zemích je to pohodlné a levné řešení. Ale ať už jdeme kamkoli, první věcí, kterou bychom měli udělat před otevřením kufru, je zkontrolovat předpověď počasí.

Pokud jedete na místo, kde má být 30 stupňů a slunce, neberte si mikiny a svetry. Je však třeba si uvědomit, že někdy v jedné zemi je počasí v různých regionech odlišné a pokud plánujeme navštívit například Mexiko nebo Vietnam, měli byste zkontrolovat, zda např. někde v horách na vás nečeká žádné překvapení. Tip: Zjistěte, jak vybrat kufr pro vás nebo vaše děti.

Systém balení

Vytvořte si seznam několik dní předem. Balení se nejlépe provádí den před odjezdem, protože pokud se zabalíme příliš brzy, možná si nebudeme pamatovat, co jsme již vložili do kufru. Seznam je ale lepší dělat o několik dní dříve. Je vhodné si zaškrtnout to, co jste si již zabalili.

Proveďte rychlou vizualizaci. Zkontrolujte přehled situací, ve kterých se ocitnete (např. výlet, opalování, trekking, večerní párty). Díky tomu se vyhnete balení oblečení, které vůbec nepotřebujete a ušetříte místo v kufru.

Pokuste se vzít věci, které si budete moci vzájemně kombinovat, a vytvářet soupravy pro různé příležitosti, např. neutrální tričko, které si spolu s kraťasy oblečete na procházku po okolí a se sukní vytvoří outfit na party. Pro děti si vyberte oblečení, které nečistoty nevykazuje tak rychle. Bílé šaty a modré košile jsou špatnou volbou pro předškoláky na cestách.

Co se týče obuvi, stačí vám na cestu tři páry. Sportovní (to je nejpohodlnější obuv, která bude dobře fungovat během pěší cesty i během výletu), sandály (což bude dobré jak pro výlet, tak pro šaty) a žabky (pro sprchu, pláž a bazén).

Před vložením do kufru rozložte vše na posteli. A uspořádejte je podle kategorií (později je také uspořádáte v kufru – kalhotky vedle kalhotek, šortky dohromady, trička dohromady). Tímto způsobem budete mít vše na dosah ruky a snadno provedete závěrečnou kontrolu každé kategorie, než vložíte věci do kufru. Možná ještě zjistíte, že jste si vzali věci na víc, které potřebovat nebudete.

Naučte se metodu Marie Kondo

Marie Kondo vám dává specifické pokyny ke skládání: ohnete šaty na polovinu, takže přední strana je uvnitř a rukávy vložte dovnitř, abyste získali obdélníkový tvar. Potom obdélník přeložíte na polovinu a pak znovu na polovinu nebo na tři. A balíček je připraven. Vyhnete se tak tomu, že vytáhnete své dlouhé letní šaty zmačkané.

Naskládejte takto složené věci svisle, jednu po druhé, podle výšky kufru, takže ušetříte spoustu místa. Začněte s většími a těžšími věcmi, pak se držte mezi menšími doplňky, jako je kosmetička, lékárnička a tašky s botami nebo spodním prádlem. Po otevření kufru budete mít vše jasně viditelné.

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment