Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak vyrazit vlastním autem do Chorvatska?

Je cílem vaší dovolené jedna z nejoblíbenějších zemí, a to konkrétně Chorvatsko? Pokud ano, podívejte se spolu s námi na několik tipů, jak vyrazit vlastním autem. Nejprve je třeba se rozmyslet, jak budete hledat ubytování. Zda až na místě, nebo raději zvolíte jeho rezervaci v pohodlí domova. K tomu může posloužit široká nabídka last minute na TipTravel.sk, díky čemuž dosáhnete často lepších cen, než kdekoliv jinde. Rezervace ještě před odjezdem samozřejmě dává jistotu, že budete ubytování tak, jak požadujete. A je jedno, zda preferujete:

First Minute Invia
  • Hotely
  • Penziony
  • Apartmány

Sestavte si plán cesty

Máte jasně rozmyšleno, v jakém termínu pojedete a na jak dlouho? Pokud ano, je ideální chvíle pro stanovení plánu cesty. Obvykle je dovolená v Chorvatsku spojena s cestou, která nemusí být delší, než pár hodin. Záleží hlavně na tom, odkud a kam vyrážíte.  Při plánování vaší cesty nezapomeňte na pořízení případných dálničních známek do Rakouska, popřípadě do Slovinska. Tomu se mnoho cestovatelů často vyhýbá, a to právě pro vyšší ceny dálnic.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Cestujete-li nikoliv na pevninu, ale na ostrov, je dobré zjistit si i lokaci přístaviště pro trajekty, stejně jako to, kolik budou stát nebo v jakém termínu odjíždějí. I to vám zajistí, že nebudete trávit den vaší dovolené v přístavu.

Prohlédněte své auto

Ubytování je zajištěno a cesta je naplánovaná. Co to znamená? Samozřejmě jistoty toho, že můžete v podstatě vyrazit. Tedy až po dalším nezbytném kroku, kterým je nutnost zkontrolovat váš vůz. A to primárně po technické stránce. Základem je kontrola provozních kapalin, ale i případných závad. Jelikož cesta nemusí být nejkratší, myslete i na svou pohodlnost. Tu zajistí nové potahy do auta, stejně jako například doplnění a také vyčištění vaší klimatizace. To doporučujeme skutečně každému. Pokud ji váš vůz nemá, investujte alespoň do okenních deflektorů.

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5