Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

5 nejkrásnějších bulharských pláží

Máte omezený rozpočet, ale přesto byste rádi zažili skvělou dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete? Některé destinace příslovečně nabízí spoustu muziky za pár korun. Bulharsko k nim bezesporu patří a zdejší pláže mají hodně co nabídnout. Připravili jsme pro vás seznam pěti nejoblíbenějších!

First Minute Invia

1. Pláže u letoviska Albena

Pláže u známého letoviska Albena stojí za to. Jejich kvalitu potvrzuje ocenění Modrá vlajka, která se uděluje nejčistším přímořským oblastem. Lokalita je vhodná pro milovníky vodních sportů, stejně jako pro každého, kdo si chce užít bezstarostné slunění na vyhřáté pláži s jemným pískem. Vstup do moře je pozvolný, což ocení rodiny s dětmi a senioři.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

5 nejkrásnějších bulharských pláží (1) Pláž Albena (Autor: flickr/cc/Lauren Randolph)

2. Cocoa Beach

Cocoa Beach je pláž nedaleko Slunečného pobřeží. Je cca 8 km dlouhá a 50 m široká. Místy narazíte na písečné duny, které místu přidávají na atraktivitě. Nechybí stylové restaurace, půjčovny sportovního vybavení a v létě se zde konají úžasné party s Djs pod širým nebem.

5 nejkrásnějších bulharských pláží (2) Cocoa Beach (Autor: flickr/cc/ChuckPalmer)

3. Duni Beach

Pokud jste o Duni Beach neslyšeli, vězte, že právem patří k tomu nejlepšímu, na co v Bulharsku narazíte. Je dlouhá téměř 5 km a široká zhruba 100 metrů. Díky tomu, že se nachází v zátoce a lemuje ji les, panuje zde klid a bezvětří. Na vodní sporty to zde sice není, ale tím spíš si přijdou na své rodiny s dětmi.

5 nejkrásnějších bulharských pláží (3) Pláž Duni Beach (Autor: flickr/cc/Alex Stoykov)

4. Zlaté písky

Kdo by je neznal. Zlaté písky jsou neuvěřitelně populární, takže zde na vrcholu sezóny není místa nazbyt. Není se čemu divit, vždyť jde o jedno z nejhezčích míst u Černého moře. Nechybí zde nic, co byste mohli postrádat. Na pojem Zlaté písky narazíte v rámci každé diskuzi o Bulharsku.

5. Mouth beach

Pláž Mouth Beach najdete poblíž letoviska Sinemorec a na hordy turistů zde určitě nenarazíte. Jejich škoda, protože bílý písek, čisté moře a panoráma skalisek rozhodně stojí za pozornost. Dejte si však dobrý pozor na některé části, kde se dno prudce svažuje. Nic pro děti a neplavce!

5 nejkrásnějších bulharských pláží (4) Mouth Beach (Zdroj: flickr/cc/garethphoto)

Máte vybráno? Nezbývá, než se poohlédnout po vhodném ubytování a vyrazit. Dobrá zpráva je, že se můžete vydat také směrem Bulharsko, letecky z Ostravy. S vyhledáním letu i ubytováním vám pomůže server Cestolino.

3.3/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5