Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sharm El Sheikh, pláž Ras Om El Sid, Egypt

První otužilci vyrazili do Egypta! Teploty jsou tady příjemné celoročně, s vodou je ale maličko problém. V zimních měsících si do moře odskočí jen ti nejotužilejší. Zanedlouho ale bude moře „jako kafe“. Pokud se do Egypta chystáte a plánujete navštívit oblíbený region Sharm El Sheikh, rozhodně nezapomeňte svou návštěvou poctít překrásnou pláž známou jako Ras Om El Sid.

First Minute Invia

Ras Om El Sid aneb seznamte se, prosím

Pláž Ras Om El Sid se nachází ve stejnojmenném letovisku na malebném rudomořském pobřeží Sinajského poloostrova. Letovisko je velmi vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Zdejší hotely jsou na vskutku vysoké úrovni a pláže jsou tady jednoduše okouzlující. V místě se navíc nevyskytují vodní proudy, takže je moře velmi klidné a teplé. Pokud milujete potápění nebo šnorchlování, pak jste v letovisku Pláž Ras Om El Sid správně. Bohatý podmořský život, pestrobarevné korály, ale i hejna rybek dělají z tohoto místa oblíbený cíl potápěčů z celého světa. Ras Om El Sid se navíc stejně jako celý Egypt může pyšnit celoročním slunečním svitem s minimem srážek.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Ras Om El Sid?

 • Odpočinek na zdejších plážích
 • Ochutnávka tradičních egyptských specialit
 • Základny vodních sportů
 • Posezení u vodní dýmky v shisha barech
 • Ideální podmínky pro potápění a šnorchlování
 • Návštěva kláštera svaté Kateřiny
 • chráněná oblast Ras Mohammed
 • podmořský park v Ras Mohammed
 • celodenní výlet – chrám v Luxoru
 • celodenní výlet – pyramidy v Gíze
 • celodenní výlet – město Alexandria

Egypt - Sharm-El-Sheikh

Ras Om El Sid nepříliš velká, ale překrásná

Pláž Ras Om El Sid neoplývá obřími rozměry, je menší, ale o to malebnější. V hlavní turistické sezóně bohužel bývá dost často přeplněná. Proto je dobré se na ni vypravit brzy ráno anebo v pozdějších odpoledních hodinách. Pláž leží pod pobřežním útesem a pokrývá ji bílý písek. Na pláži je základna vodních sportů. Můžete si tak vyzkoušet windsurfing, vodní lyže anebo se potápět či šnorchlovat. Okolo pláže jsou vystavěny luxusní hotelové resorty známých světových řetězců.

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Sharm El Sheikh naleznete ZDE.

Šnorchlování u této krásné pláže na videu:

Aktuální počasí: Sharm El Sheikh, pláž Ras Om El Sid, Egypt

SHARM EL-SHEIKH EGYPT

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sharm El Sheikh, pláž Montazah

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5