Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Marsa Alam, pláž Sharm El Luli, Egypt

Hledáte místo pro podzimní dovolenou? Vsaďte na Egypt! Tato nesmírně přitažlivá, krásná a tajemná země – kolébka lidstva, sem láká turisty z celého světa. Přitažlivá je díky svému průzračně čistému moři, bohatému podmořskému životu, ale také hotelům, které jsou zde na opravdu vysoké úrovni. Pokud se chcete na začátku podzimu příjemně ohřát, Egypt je jasnou volbou. Přinášíme vám recenzi pláže Sharm El Luli, kterou najdete nedaleko proslulého letoviska Marsa Alam.

First Minute Invia

Marsa Alam aneb Seznamte se, prosím

Dříve bylo Marsa Alam pouze malou přímořskou vesničkou, žijící převážně z rybolovu. Dnes jde o jedno z nejoblíbenějších letovisek v Egyptě. Místo, nacházející se na pobřeží Rudého moře si i přes svou atraktivitu stále udržuje klidnou atmosféru, i když predikce do budoucna říká, že se brzy svou popularitou a turistickým ruchem vyrovná známým letoviskům Hurghada a Sharm El Sheikh. Marsa Alam má návštěvníkům co nabídnout. A to t už jde o rozsáhlé písčité pláže, bohatý podmořský život anebo luxusní hotelové komplexy se službami na vysoké úrovni. K rozvoji turismu zde přispělo také zbudování letiště, které se v místě nachází od roku 2001.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Marsa Alam:

 • Vyhlášená potápěčská lokalita
 • Ideální podmínky pro potápění
 • Luxusní hotely se službami na vysoké úrovni
 • Odpočinek na zdejších písečných plážích
 • Kitesurfing
 • Několik základen vodních sportů
 • Windsurfing
 • Ochutnávka tradičních egyptských specialit
 • Vyjížďky na koních anebo velbloudech
 • Tradiční vodní dýmka v sisha barech

Egypt - Marsa Alam

Kráska jménem Sharm El Luli vás uchvátí

Pláž s lagunou Sharm El Luli najdete zhruba šedesát kilometrů od oblíbeného letoviska Marsa Alam. Mnozí turisté, kteří již pláž Sharm El Luli navštívili, o ní hovoří jako o perle, kterou můžeme směle přirovnat ke Karibiku. Ve skutečnosti zde opravdu najdete běloskvoucí písek, který lemuje azurové pobřeží. Lokalita je vyhlášená nejen pro svou pláž, ale také kvůli šnorchlu a ideálním podmínkám pro potápění. Přesto, že obliba místa neustále stoupá, na pláži nenajdete základní vybavenost, mezi kterou patří třeba toalety.

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Marsa Alam naleznete ZDE.

Pláž pro vás přinášíme i na videu:

Aktuální počasí: Marsa Alam, pláž Sharm El Luli, Egypt

MARSA ALAM EGYPT

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Marsa Alam, pláž Sharm El Luli

Egypt

5/5 - (1 vote)

1 Comment

 • Blanka
  Posted 11.6.2024 at 10.34

  Upřesňuji, toalety jsou umístěny za parkovištěm, klasické wc, splachovací dokonce, využila jsem i k převlékání

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5