Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boracay, pláž White Beach, Filipíny

Pláž, která se pravidelně umisťuje v žebříčku nejkrásnějších pláží naší planety, najdete na maličkatém ostrůvku Boracay v samotném srdci Filipín. Přesto, že ostrov přejdete bosou nohou za necelou hodinku, na zástupy turistů zde nenarazíte. To je pouze jedním nikoli jediným důvodem, proč byste sem měli zavítat.

First Minute Invia

Ostrov Boracay aneb Seznamte se, prosím

Boracay je ostrůvek vzdálený asi 300 kilometrů od Manily. Někomu z letadla připomíná motýla, chystajícího se právě rozevřít svá pestrobarevná křídla, jiní ostrov přirovnávají k bájnému rohu. Na délku měří 6 kilometrů a na šířku pouhý kilometr. Přesto na něm naleznete téměř pět kilometrů dlouhou pláž, která se pravidelně umisťuje v žebříčcích TOP 10 nejkrásnějších pláží světa.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Boracay?

  • Dobré podmínky pro potápění (pozor na mořské proudy!)
  • Relax na jedné z nejkrásnějších pláží světa
  • Návštěva luxusních restaurací (velmi příznivé ceny)
  • Zapůjčení loďky nebo tříkolky
  • Plachtění a windsurfing
  • Návštěva netopýří jeskyně Yapak
  • Prohlídka muzea mořských lastur Kar Tira

Dovolená na Filipínách

White Beach – pětikilometrová kráska

Ačkoli ostrůvek měří pouze 6 kilometrů na šířku, proslulá Bílá Pláž (White Beach) z něj zabírá značnou část. Třpytivý písek, který vás dostane svou úžasně bílou barvou, se perfektně vyjímá na okraji tyrkysového pobřeží. Po písku se dá údajně chodit i během poledne bosou nohou! Okolí je lemováno kokosovými palmami, ale i shlukem hotelových resortů.

Pláž je rozčleněna na tři oblasti – Station 1, 2 a 3. V první části jsou soustředěny ty nejluxusnější a také nejdražší hotely. Ke střední části patří kolonáda a obchůdky se suvenýry. V části Station 3 se můžete ubytovat za pár kaček a za stejný finanční obnos se i dobře najíst! Turistům jsou zde k dispozici potápěčské základny, restaurace i široká škála ubytování a zábavy.

Aktuální nabídku zájezdů na Filipíny naleznete ZDE.

Tuto pláž si zamilujete hned po prvním shlédnutí

https://www.youtube.com/watch?v=xx0idlFGink

Aktuální počasí: Boracay, pláž White Beach, Filipíny

BORACAY FILIPÍNY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Boracay, pláž White Beach

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5