Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sharm El Sheikh, pláž Montazah, Egypt

Že jste si stále ještě nevybrali svou letní dovolenou? Toužíte po moři, sluníčku a rozpáleném písku? Pak zbystřete! Na letní radovánky rozhodně není pozdě. To v případě, zamíříte-li do Egypta, kde se v současné době pohybují ceny zájezdů proklatě nízko. Dáváte-li přednost písčitým plážím s velmi postupnými vstupy do vody, lahodným egyptským specialitám, vodním dýmkám, historickým památkám a zejména nadmíru bohatému podmořskému životu, zamiřte do proslulého letoviska Sharm El Sheikh, které patří k těm nejkrásnějším, nejmalebnějším a mezi turisty nejopěvovanějším místům celého Egypta. Máme pro vás jednu lahůdku, kterou je pláž Montazah.

First Minute Invia

Sharm El Sheikh aneb seznamte se, prosím

Sharm El Sheikh je údajně tou nejlepší egyptskou lokalitou pro potápění. Přenádherné korálové útesy, pestrobarevná hejna větších či menších rybiček, ale i mořští živočichové, na něž narazíte pouze zde, lákají do městečka Sharm El Sheikh, které je součástí jižního cípu Sinajského poloostrova, turisty z celého světa. Původně rybářská vesnička, kterou obývali zejména beduíni, se v průběhu let přetvořila na pulzující letovisko, známé především díky své husté síti luxusních hotelů, průzračně čistému moři a jedné z nejkrásnějších pláží Egypta, která se zde nachází a nese jméno Montazah.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v lokalitě Sharm El Sheikh?

  • Ráj potápěčů
  • Ideální podmínky pro vodní sporty (windsurfing, vodní lyžování, plachtění)
  • Klášter svaté Kateřiny
  • Mojžíšova hora
  • Výlet do Barevného kaňonu
  • Výlety na Ras Mohamed či Titan Island
  • Návštěva sirných lázní
  • Žraločí zátoka v sousedním letovisku

Egypt - Sharm-El-Sheikh

Montazah – jedna z nejkrásnějších v Egyptě

Pláž Montazah je zřejmě tou nejvyhlášenější v lokalitě Sharm El Sheikh, ale i přilehlých letoviscích, odkud sem míří zástupy turistů i místních obyvatel. Montazah je tvořená velmi jemným pískem světlé barvy. Vstup do moře je velmi pozvolný, proto je pláž vhodná pro rodiny s dětmi nebo osoby se sníženým stupněm pohyblivosti. Součástí pláže je několik kamenitých mol, ale i barů a taveren s míchanými koktejly i místními specialitami.

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Sharm El Sheikh naleznete ZDE.

Podívejte se na tuto pláž na videu:

Aktuální počasí: Sharm El Sheikh, pláž Montazah, Egypt

SHARM EL-SHEIKH EGYPT

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Sharm El Sheikh, pláž Montazah

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5