Leba: nekonečně dlouhá pláž v polském „Karibiku”

Leba: nekonečně dlouhá pláž v polském „Karibiku”
Sdílej s ostatními cestovateli
  • 1
    Share

 

Polsko a jeho pobřeží Baltského moře nabízí osvěžující koupání, nekonečně dlouhé písečné pláže a nedotčenou okolní přírodu. Budete si tu připadat tak trochu jako v Karibiku a pokud milujete dlouhé procházky podél moře, stane se pro vás pobyt na zdejších plážích takřka pobytem v ráji. Ujdete 8 km a pořád půjdete jen dál a dál…

First Minute Invia

Nekonečně dlouhá písečná pláž se rozprostírá u Baltského moře (mimochodem nejméně slaného moře na světě) na území Słowiňského národního parku. Pravidelné silné větry a mořské proudy sem po staletí přinášely jemný písek, který se zapříčinil i o věhlas celé oblasti. Najdete tu totiž i písečné duny, na kterých si budete připadat jako na poušti. Z rozlehlé písečné plochy jen tu a tam vykukují pahýly stromů, dodávající celé oblasti tajuplnou atmosféru. Věhlasné písečné duhy se díky přírodním živlům každoročně o několik metrů posunou.

Na pláž na procházku i pouštět draka

Písečná pláž spojující oblast s nejvyššími písečnými dunami a městečko Rabka je takřka nekonečná a láká zejména k dlouhým procházkám naboso. Nejpohodlnější je to těsně podél moře, kde vám sice nohy co chvilku opláchne vlna, písek je tu ovšem nejpevnější. Světlý písek, prázdné pláže, modrá obloha… člověk se tu cítí tak trochu jako v Karibiku. O tom, že celé území bylo kdysi zátokou, svědčí blízká ledovcová jezera Lebsko a Gardno.

Koupání v poměrně chladném moři je příjemné hlavně v letních měsících a obvykle se do vody hrnou spíše otužilci. Teplota mořské vody se v létě pohybuje přibližně kolem 20 °C. Nejen místní tu ovšem s oblibou tráví dost času relaxačním poleháváním, čtením a lenošením. Nejen mezi dětmi tu frčí i celoroční pouštění draka. Plánujete-li dlouhodobější pobyt na zdejších plážích, hodí se pořídit si větrolam (paravan). V nabídce ho mají mimo jiné místní pouliční stánkaři.

Díky větru je oblast kolem Rabky vyhledávaná příznivci vodních sportů, tak jako je tomu i na nedalekém poloostrově Hell či na četných jezerech v oblasti. Celá takřka nedotčená oblast je biosférickou rezervací, která je součástí Słoviňského národního parku. Hnízdí tady přes 250 druhů ptactva. Od roku 1997 celé území chrání i UNESCO.

Podívejte se také na  Sozopol, pláž Kavatsite, Bulharsko

Kudy kam a kdy

K písečným dunám se dostanete z Rabky pěší procházkou, která vám od vstupní kasy zabere přibližně hodinu a půl. V národním parku je chůze povolena jen po značených oficiálních cestách. Můžete využít i elektrické vláčky nebo si půjčit kolo. Od nejvyšších písečných dun je to co by kamenem dohodil na pláž. Z opačné strany se lze na pláž dostat přímo z Rabky, kde se nachází i parkoviště, kempy a stánky s občerstvením, se suvenýry i s plážovým vybavením.

Na nekonečně dlouhou pláž v oblasti Leby se můžete vydat takřka kdykoliv. Koupání si tu sice užijete jen v létě, procházku si tu ovšem vychutnáte v kterémkoliv ročním období.

Podívejte se jak tato pláž vypadá v reálu

Aktuální počasí: pláž Leba, Polsko

Déšť
zítra 23. 10. 2018 100%
Déšť
Déšť a vítr. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr Z o rychlosti 40 - 55 km/h. Pravděpod. deště 100 %. Dešťové srážky kolem 12 mm. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 65 km/h.
Částečně oblačno
středa 24. 10. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo a větrno. Nejvyšší teploty 8 ° C. Vítr SZ o rychlosti 40 - 55 km/h. Poryvy větru mohou dosáhnout rychlosti přes 80 km/h.
Déšť
čtvrtek 25. 10. 2018 80%
Déšť
Zataženo, ráno déšť. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr ZSZ o rychlosti 25 - 40 km/h. Pravděpod. deště 80 %.
Zataženo
pátek 26. 10. 2018 20%
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 11 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
sobota 27. 10. 2018 10%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 10 ° C. Vítr ZJZ o rychlosti 25 - 40 km/h.

Mapa: pláž Leba, Polsko

 

 

Autor: Barbora Šupíková, Radynacestu.cz

Leba: nekonečně dlouhá pláž v polském „Karibiku”
5 (100%) 1 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli
  • 1
    Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *