Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

4 neuvěřitelné pláže světa

Máte pocit, že se vaše pohlednice z dovolených podobají jedna druhé jako vejce vejci? Objevte nejoriginálnější plážové destinace, které vám vezmou dech.

First Minute Invia

Život je příliš krátký na to, aby jej člověk trávil na generických plážích, na kterých nikdy nechybí pravidelně vysázené palmy či fádní písečný povrch. Inspirujte se destinacemi, o kterých budete užasle vyprávět známým ještě dlouho po návratu z dovolené.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Fosforeskující scenérie na Maledivách

Jako ve zcela jiném světě se budete cítit na Maledivách na ostrově Vaadhoo, na kterém pobřežní vody s příchodem soumraku ožívají tisíci světélek. Ne, není to umělý výtvor člověka – ve tmě tak září vodní plankton. Tyto vodní organismy totiž mají schopnost bioluminiscence, tzn. vydávají chladné namodralé světlo. Vodní hladina díky tomu vypadá jako posetá hvězdami, tudíž si budete připadat jako při procházce vesmírem, či jako hlavní aktéři filmu Avatar.

Zdroj: www.huffingtonpost.com

Skalní katedrála v portugalském Algarve

Nechce se vám cestovat až na jiný kontinent? Uchvacující scenérii můžete spatřit i v portugalském regionu Algarve, kde se nachází jeskyně Benagil. Jedná se o obrovský skalní masiv, tvořící střechu nad skrytou pláží, kterým několika otvory propadají světelné paprsky. Do jeskyně se lze dostat pouze po vodě – využít lze výletní lodě, kajaky či paddle boardy. Plavat dovnitř se příliš nedoporučuje kvůli zrádným proudům pod hladinou. Rozhodně si nenechte tuto perlu portugalského pobřeží ujít, zážitkem je totiž nejen návštěva samotné jeskyně, ale rovněž plavba podél pobřeží, bohatého na zajímavé skalní útesy.

Tip! Hledáte nejlevnější cestovní pojištění? Na srovnávači Porovnej24.cz můžete najít pojištění na cesty od 7 Kč/den.

Zdroj: www.algarvefun.com

Adrenalin na karibském ostrově

Představte si nudný den u moře, jehož nejdobrodružnějším momentem je situace, kdy se prodavači vysypou nanuky z mrazáku. Že taková dovolená není nic pro vás?

Na pláži Maho na ostrově Svatý Martin o adrenalin rozhodně není nouze. Těsně nad hlavami lidí totiž prolétají obrovská letadla, tvořící mohutné závany větru. Jedná se o oblíbenou turistickou atrakci, která je v celosvětovém měřítku unikátní. Nikde jinde se totiž nesetkáte s tak blízko letícími letadly. Rozpis jednotlivých letů dokonce naleznete téměř v každém hotelu či restauraci.

Kontroverzní záležitostí bylo postávání lidí přímo u plotu letiště ve snaze užít si intenzivní vzdušné proudy. Toto počínání některé turisty dokonce stálo život. Nyní je letiště obehnáno vzdálenějším plotem, který z celé podívané činí bezpečnou záležitost.

Skleněná pláž v Kalifornii

Tento kout světa potěší všechny umělecky založené cestovatele. Pláž Fort Bragg je totiž doslova posetá stovkami barevných kamínků ze skla, které se ve slunci lesknou jako drahokamy. Je to vlastně smutný příběh se šťastným koncem. V této oblasti totiž dříve bývala skládka, na kterou místní obyvatelé nosili nejen skleněné lahve, ale rovněž vysloužilé spotřebiče a další odpad. Matka příroda si však s ekologickou zátěží poradila. Mořská voda vyhladila skleněné střepy do oblých tvarů, tudíž vznikla nádherná scenérie, která nemá ve světě obdoby.

Zdroj: www.roadtrippers.com

Přečtěte si také: Co dělat, když se zapomenete před cestou pojistit?, Kde v Chorvatsku najít místa bez davů turistů?

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5