Kréta, pláž Star Beach, Řecko

Sdílej s ostatními cestovateli
 • 2
  Shares

Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Délka ostrova činí 260 kilometrů a patří mezi vyhledávaná turistická střediska. Na našich cestách jsme zakotvili v letovisku Hersonissos, které je synonymem nikdy nekončící zábavy a pravým opakem klidných letovisek Bali, Plakias anebo Paleochora. Jeho součástí je několik menších písčitých (někdy i skalnatých) pláží i aquapark. Nedaleko něj se nachází kráska jménem Star Beach.

First Minute Invia

Hersonissos aneb seznamte se, prosím

Letovisko Hersonissos leží asi 27 kilometrů na východ od Heraklionu, v zátoce spolu s dalšími dvěma letovisky Stalida a Malia. Je to ale právě Hersonissos, kam turisté z okolních letovisek jezdí a chodí za nikdy nekončící zábavou do brzkých ranních hodin. Místo je proslulé svými bary a diskotékami, z nichž mnohé jsou realizovány na samotných plážích. Letovisko je opravdu živé a pravděpodobně nenadchne turisty, kteří preferují klidnější trávení letní dovolené.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Hersonissos?

 • Mnohé základny vodních sportů
 • Několik menších aquaparků
 • Mnoho písčitých pláží s pozvolným vstupem do moře
 • Na severu letoviska je jedna skalnatá pláž vyhrazena nudistům a naturistům
 • Ochutnávka řeckých specialit v místních tavernách
 • Možnost zapůjčit si vybavení pro potápění
 • Prohlídka obřího akvária Aquaworld Aquarium & Reptile Rescue Centre
 • Projížďka na koních po pláži nebo okolí
 • Návštěva místních wellness center
Podívejte se také na  Pláž Carreiro do Mosteiro, ostrov Berlenga, Portugalsko

Řecko - Kréta

Star Beach – písečná kráska nedaleko aquaparku

Star Beach najdete v bezprostřední blízkosti hotelového komplexu Star Beach Village, jehož součástí je i aquapark, který potěší malé i velké návštěvníky. Pláž je tvořena jemným pískem tmavší barvy, který obklopuje průzračné moře. Vstup do moře je velmi pozvolný, boty do vody byste však neměli zapomínat doma. Někde totiž z moře vyčuhují ostrá skaliska, o která se poranit není nic příjemného. Na pláži je kompletní plážový servis. Slunečníky a lehátka mají turisté ubytovaní ve zmíněném hotelu zdarma, ostatní za ně musí platit 5 eur . Je zde i základna vodních sportů nebo oblíbený bungee jumping.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Kréta naleznete ZDE.

I tuto nádhernou pláž máme pro vás na videu:

Aktuální počasí: Kréta, pláž Star Beach, Řecko

KRÉTA ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src='https://weatherwidget.io/js/widget.min.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,'script','weatherwidget-io-js');

Mapa: Kréta, pláž Star Beach


Sdílej s ostatními cestovateli
 • 2
  Shares

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *