Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vybíráme levnou dovolenou – jak na to?

Plánujete v létě vyrazit k moři, ale zároveň máte omezený rozpočet a finanční strop? Pokud ano, podívejte se společně s námi na to, jak vybrat a pořídit levnou dovolenou. První krok by měl souviset s výběrem správného prodejce. Ne každá cestovka nám umí nabídnout zájezdy za ceny, které opravdu chceme. Naším tipem je cestovní kancelář Koala, která je jistotou, že požadovaný zájezd koupíme skutečně za ceny, o kterých musíme říci, že takřka nemají konkurenci.  Výběr je samozřejmě veliký a tak je spíše na nás, kam se chceme podívat.

First Minute Invia

Rozhoduje i termín nákupu

Ano, i ten je velmi důležitý. A to z toho důvodu, že může samotnou cenu ovlivnit až o několik desítek procent. První možností je first minute zájezd, který koupíme s předstihem třeba i několika měsíců. To se pozitivně podepíše na ceně, která může být oproti klasickému ceníku nižší i o desítky procent. Druhou možností je nákup na poslední chvíli. Ten je v tuto chvíli aktuálnější a proto neváhejte a vyberte si last minute do Itálie, nebo jiné oblíbené země. Na druhou stranu musíme připomenout, že s těmito typy zájezdů mohou být spojena drobná rizika. A jaká konkrétně?

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

  • Menší výběr destinací
  • Menší výběr hotelů
  • Riziko vyprodání konkrétního termínu

Zvolte i správnou zemi

I volba konkrétní destinace rozhoduje o tom, kolik bude váš pobyt u moře stát. Mezi dražší země patří třeba Španělsko, Portugalsko, Kanárské ostrovy, stejně jako exotika. Naopak levnější pobyty najdeme ve zmíněné Itálii, v Chorvatsku, nebo v Bulharsku či Turecku. V rámci ceny hleďme i na to, co vše obsahuje. Nemusí to být jenom doprava, ubytování a strava. Cílem každého z nás by mělo být i levné pojištění na dovolenou, které nás může ochránit před nemalým finančním vydáním. Pokud je pojistka součástí ceny, je to určitě plus. Nejenom z finančního, ale i z administrativního hlediska.

2.3/5 - (3 votes)

Leave a Comment

0.0/5