Které pláže budeme moci letos navštívit?

Sdílej s ostatními cestovateli

Byť se ještě před pár měsíci zdál zákaz cestování k moři jako zhola nemožný a v naší zemi (ani jinde v Evropě) snad ani nezaveditelný, život nám ukázal, že počítat musíme opravdu se vším. I s tím, že počet pláží, na které se letos budeme moci podívat, bude prostě omezen. Navíc na nich budou platit velmi přísná bezpečnostní opatření pro ochranu všech návštěvníků. Jak to v současnosti vypadá s možnostmi strávit léto na pláži?

Letos nejbezpečněji v Česku, na Slovensku a v některých německy mluvících zemích

Podle vyjádření politických lídrů je pro české turisty v současnosti nejbezpečnější situace samozřejmě v Česku, dále také na Slovensku, kde se epidemie daří držet opravdu na uzdě. Ale též v německy mluvících zemích, zejména v Rakousku či v některých ze spolkových zemí, jakou je třeba Meklenbursko-Přední Pomořansko

S velkou pravděpodobností tak letos strávíme léto ve své vlasti. A rozhodně není nad čím žehrat, Česká republika má co nabídnout. Navíc podle Ministerstva pro místní rozvoj disponuje cestovní ruch v Česku řadou volných kapacit na léto. Tropické teploty u nás rozhodně nechybějí. A kdo si chce zaplavat, také bude mít možnost. Slanou vodu umějí třeba v lázních.

Místo pláže romantická chalupa

Za cenu letní dovolené u moře si můžeme pronajmout v České republice nebo na Slovensku celou chalupu a být jejími dočasnými pány, organizovat si čas, stravu a aktivity přesně podle sebe, dokonale tak skloubíme dovolenou v krásné krajině s možností ušetřit na stravování. Před odjezdem si prostě nakoupíme podle Kaufland letáku – a co bude v akci, to budeme během dovolené vařit.

Některé zboží na cesty si můžete nakoupit už teď. Aktuální leták Kaufland totiž například nabízí za akční cenu tuňákový salát v konzervě za 32,90 Kč a s Kaufland Card dokonce 28,90 Kč, a jelikož vám vydrží celý rok, vyhnete se tomu, že byste ho museli nakupovat před odjezdem za plnou cenu.

Nemusíte se však omezovat jen na konzervy. Chalupy k pronajmutí jsou totiž plně vybaveny, a to nejen v kuchyni linkou, lednicí, sporákem, troubou či kávovarem, ale často i pračkou, sušičkou apod. Nechybí bazény, trampolíny, vnitřní zábavní vybavení v podobě fotbálků, šipek, kulečníkových stolů a spousty dalších drobností, se kterými si zpestříte celou dovolenou.

Podívejte se také na  Nepodceňujte připravenost na dovolenou

Chcete se nechat opečovávat? Místo chalupy berte penzion či hotel

Jestli vás neláká dovolená, kde sice budete mít klid a naprostou svobodu, ale budete se o sebe také muset postarat, spolehněte se na péči profesionálů v českých, slovenských a rakouských penzionech, hotelech, lázních.

Navíc se uvažuje o postupném uvolnění cestování napříč celou Evropskou unií s výjimkou nejpostiženějších zemí. Jednotlivé členské státy EU chtějí otevírání hranic koordinovat, v současnosti tak přibývá jednání o situaci mezi státy. Strávit dovolenou možná budete moci i třeba ve Skandinávii, v Polsku, v Pobaltí.

Z dovolenkových destinací zasáhl koronavirus nejvíce Itálii, Francii nebo USA

Z destinací, které Češi každoročně využívají pro trávení své letní dovolené, byly pandemií COVID19 nejvíce zasaženy Itálie, Francie a USA. V případě těchto zemí je v podstatě jisté, že se do nich, a zejména na jejich pláže, letos jen tak nepodíváme.

Optimistické prohlášení ministra zahraničí

Ministr zahraničí Tomáš Petříček patří k optimistům, podle něj to zatím vypadá, že omezené cestování bude v létě docela bezpečně možné. „Pro turisty jsme chtěli například od července otevřít Slovensko nebo Rakousko a od srpna třeba i další destinace. Pokud situace bude stále pozitivní, může to být i rychleji. V případě nejpoškozenějších států, jako jsou Itálie, Francie, USA, je ještě předčasné mluvit o tom, kdy do nich bude možné cestovat,“ uvedl Petříček.

Možná do Chorvatska, do Bulharska nebo do Řecka

Pravděpodobně se otevře koridor přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska, které také patří k zemím, co zvládají pandemii dobře – navíc je na turismu životně závislé. Nadějně se podle serveru Kurzy.cz rýsuje i letecké spojení do Řecka, u něhož není pochyb, že patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Ani v případě Bulharska není situace zcela ztracená – s pandemií se vypořádává poměrně dobře, a tak se na bulharské pláže letos možná také ještě podíváme, a stejně jako do Řecka se do Bulharska dopravíme letecky.


Sdílej s ostatními cestovateli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *