Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Které pláže budeme moci letos navštívit?

Byť se ještě před pár měsíci zdál zákaz cestování k moři jako zhola nemožný a v naší zemi (ani jinde v Evropě) snad ani nezaveditelný, život nám ukázal, že počítat musíme opravdu se vším. I s tím, že počet pláží, na které se letos budeme moci podívat, bude prostě omezen. Navíc na nich budou platit velmi přísná bezpečnostní opatření pro ochranu všech návštěvníků. Jak to v současnosti vypadá s možnostmi strávit léto na pláži?

Letos nejbezpečněji v Česku, na Slovensku a v některých německy mluvících zemích

Podle vyjádření politických lídrů je pro české turisty v současnosti nejbezpečnější situace samozřejmě v Česku, dále také na Slovensku, kde se epidemie daří držet opravdu na uzdě. Ale též v německy mluvících zemích, zejména v Rakousku či v některých ze spolkových zemí, jakou je třeba Meklenbursko-Přední Pomořansko

S velkou pravděpodobností tak letos strávíme léto ve své vlasti. A rozhodně není nad čím žehrat, Česká republika má co nabídnout. Navíc podle Ministerstva pro místní rozvoj disponuje cestovní ruch v Česku řadou volných kapacit na léto. Tropické teploty u nás rozhodně nechybějí. A kdo si chce zaplavat, také bude mít možnost. Slanou vodu umějí třeba v lázních.

Místo pláže romantická chalupa

Za cenu letní dovolené u moře si můžeme pronajmout v České republice nebo na Slovensku celou chalupu a být jejími dočasnými pány, organizovat si čas, stravu a aktivity přesně podle sebe, dokonale tak skloubíme dovolenou v krásné krajině s možností ušetřit na stravování. Před odjezdem si prostě nakoupíme podle Kaufland letáku – a co bude v akci, to budeme během dovolené vařit.

Některé zboží na cesty si můžete nakoupit už teď. Aktuální leták Kaufland totiž například nabízí za akční cenu tuňákový salát v konzervě za 32,90 Kč a s Kaufland Card dokonce 28,90 Kč, a jelikož vám vydrží celý rok, vyhnete se tomu, že byste ho museli nakupovat před odjezdem za plnou cenu.

Nemusíte se však omezovat jen na konzervy. Chalupy k pronajmutí jsou totiž plně vybaveny, a to nejen v kuchyni linkou, lednicí, sporákem, troubou či kávovarem, ale často i pračkou, sušičkou apod. Nechybí bazény, trampolíny, vnitřní zábavní vybavení v podobě fotbálků, šipek, kulečníkových stolů a spousty dalších drobností, se kterými si zpestříte celou dovolenou.

Chcete se nechat opečovávat? Místo chalupy berte penzion či hotel

Jestli vás neláká dovolená, kde sice budete mít klid a naprostou svobodu, ale budete se o sebe také muset postarat, spolehněte se na péči profesionálů v českých, slovenských a rakouských penzionech, hotelech, lázních.

Navíc se uvažuje o postupném uvolnění cestování napříč celou Evropskou unií s výjimkou nejpostiženějších zemí. Jednotlivé členské státy EU chtějí otevírání hranic koordinovat, v současnosti tak přibývá jednání o situaci mezi státy. Strávit dovolenou možná budete moci i třeba ve Skandinávii, v Polsku, v Pobaltí.

Z dovolenkových destinací zasáhl koronavirus nejvíce Itálii, Francii nebo USA

Z destinací, které Češi každoročně využívají pro trávení své letní dovolené, byly pandemií COVID19 nejvíce zasaženy Itálie, Francie a USA. V případě těchto zemí je v podstatě jisté, že se do nich, a zejména na jejich pláže, letos jen tak nepodíváme.

Optimistické prohlášení ministra zahraničí

Ministr zahraničí Tomáš Petříček patří k optimistům, podle něj to zatím vypadá, že omezené cestování bude v létě docela bezpečně možné. „Pro turisty jsme chtěli například od července otevřít Slovensko nebo Rakousko a od srpna třeba i další destinace. Pokud situace bude stále pozitivní, může to být i rychleji. V případě nejpoškozenějších států, jako jsou Itálie, Francie, USA, je ještě předčasné mluvit o tom, kdy do nich bude možné cestovat,“ uvedl Petříček.

Možná do Chorvatska, do Bulharska nebo do Řecka

Pravděpodobně se otevře koridor přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska, které také patří k zemím, co zvládají pandemii dobře – navíc je na turismu životně závislé. Nadějně se podle serveru Kurzy.cz rýsuje i letecké spojení do Řecka, u něhož není pochyb, že patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Ani v případě Bulharska není situace zcela ztracená – s pandemií se vypořádává poměrně dobře, a tak se na bulharské pláže letos možná také ještě podíváme, a stejně jako do Řecka se do Bulharska dopravíme letecky.

Rate this post

Leave a Comment

0.0/5