Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dost bylo předvánočního stresu! Dost bylo přeplněných supermarketů, kde již nějaký ten týden panuje naprosté šílenství! Dejte vale shonu a chmurnému počasí a oslavte letošní Vánoce netradičním způsobem – u moře! Využijte nízkých cen leteckých zájezdů do Egypta a vydejte se třeba do letoviska Safaga, které je známé svými léčivými prameny, ale i přenádhernými korálovými útesy, jež vybízí ke šnorchlování a objevování podmořských krás.

First Minute Invia

Safaga aneb Seznamte se, prosím

Oblíbené letovisko Safaga naleznete zhruba 50 kilometrů od známé Hurghady. Součástí Safagy je obří přístav, z něhož dennodenně odjíždějí lodě do Jordánska a Saudské Arábie. Safaga je oproti jiným egyptským letoviskům nesrovnatelně klidnější. Proto můžeme tuto lokalitu doporučit zejména mladým párům nebo novomanželům. Městečko je proslulé svými léčivými vodami s vysokou koncentrací soli, plážemi s tmavým pískem, ale i bohatým podmořským životem. Vystavěno je zde nespočet potápěčských škol, ale i léčebných zařízení. Léčivou sílu zdejších vod si údajně nemohla vynachválit ani samotná Nefertiti.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v letovisku Safaga?

 • Návštěva léčebných enter
 • Potápění
 • Perfektní podmínky pro vodní sporty
 • Návštěva zdejšího přístavu
 • Románská pevnost
 • Tradiční egyptské kavárny

Egypt - Safaga

Tmavé pláže v Safaze

Zdejší pláže pokrývá tmavý písek, který přispívá k unikátnosti tohoto místa. Pláže jsou většinou velmi široké a dlouhé. Protože mají ovšem opravdu velmi členité pobřeží, hotelové resorty zde byly kvůli častým úrazům nuceny vybudovat vstupní mola. Protože se korály nacházejí několik málo metrů od samotného břehu, lokalitu nedoporučujeme rodinám s dětmi nebo starším osobám. Pokud ovšem překonáte prvotní nástrahy, můžete kochat nejen pestrobarevnými korály, ale také delfíny či jinými zástupci vodní říše, jež se zde velmi často prohánějí.

Aktuální nabídku zájezdů do letoviska Safaga naleznete ZDE.

Podívejte se na toto krásné místo očima turisty:

Aktuální počasí: Safaga, Egypt

SAFAGA EGYPT

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Safaga, Egypt

4/5 - (2 votes)

1 Comment

 • Alica Tekeliova
  Posted 16.10.2016 at 15.36

  Egypt som navštívila veľa krát. Červené more mi s koralmi učarovali. Najviac mi vyhovoval rezort Safaga so všetkým čo ponúka. Personál, ochota, strava, záhrada…., no najviac pláž s koralmi . Ubytovanie v Safaga niekedy aj opakovane v roku. Ak do Egypta, tak do Safagy.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5