Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Makronissos Beach, Ayia Napa, Kypr

Jižní Kypr aneb seznamte se, prosím

Kypr je nádherný ostrov obklopený průzračným mořem s nádhernými plážemi. Údajně se zde zrodila z mořské pěny bohyně lásky a krásy Afrodita. Zatímco sever Kypru je více turisticky zatížený, na jihu ostrova najdete spoustu nádherných přírodních zákoutí. Jedna z nejkrásnějších pláží této části ostrova je právě Makronissos Beach, která se nachází poblíž letoviska Ayia Napa.

Co dělat v letovisku Ayia Napa

Ayia Napa (někdy také psáno jako Agia Napa) byla původě rybářská vesnička, která se proměnila v oblíbené letovisko. Najdete zde spoustu obchodů, historické památky i několik z nejznámějších kyperských pláží, jako je Nissi Beach nebo právě Makronissos Beach. Tu najdete na konci letoviska Ayia Napad před hotelem Asterias Beach.

Vyberte si z nabídky zájezdů na Kypru last minute a užijte si to nejkrásnější koupání v Evropě!

Ráj pro koupání Makronissos Beach

Makronissos Beach je oblíbená pláže s jemným pískem a nádherně čistým mořem. Vstup do vody je pozvolný a vhodný tedy i pro menší děti. Na pláži najdete veškerou vybavenost, jako jsou toalety, sprchy, možnost pronájmu lehátek a slunečníků. Pokud patříte mezi fanoušky vodních sportů, nebudete se na této pláži nudit. A nezůstanete ani hlady, na jídlo můžete zavítat do kiosku na pláži nebo do přilehlého hotelu. Spousta dalších obchodů, potravin i taveren je v docházkové vzdálenosti z pláže. Přes týden je na pláž i v létě krásný klid, o víkendech se zde sjíždějí turisté i místní, počítejte tedy s větším množstvím lidí.

Navštívili jsme i tuto plážičku:

Mapa: Makronissos Beach, Ayia Napa, Kypr

Ayia Napa, Kypr

5/5 - (2 votes)

Leave a Comment

0.0/5