Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dalyan, Iztuzu Beach, Turecko

Turecko je pro svou krásu i cenovou dostupnost považováno za jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Luxusní hotelové resorty, programy all inclusive, ale i překrásná příroda a přítomnost několika vyhlášených pláží, dělají z této země jednoho z opěvovaných favoritů. Pokud se sem chystáte i vy, máme pro vás tip na pláž Iztuzu, která se nachází na jihozápadě Turecka mezi známými oblastmi Marmaris a Fethyie u malebného městečka Dalyan.

First Minute Invia

Dalyan aneb Seznamte se, prosím

Klidnější městečko Dalyan leží v oblasti Egejské riviéry, a to nedaleko střediska Cesme. Dříve šlo o významnou rybářskou vesničku, dnes je Dalyan spojován zejména s cestovním ruchem a přítomností jedné z nejkrásnějších pláží celé Egejske riviéry. Pláží je zde vůbec nespočet – narazit můžete na pláž „briliantovou“, ale i „zlatou“. Velkým lákadlem jsou i zdejší tradiční trhy, na nichž seženete prakticky cokoli. Díky původní rybářské povaze místa si zde pochutnáte v těch nejvyhlášenějších rybích restauracích na území Turecka.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat v městečku Dalyan?

 • Návštěva tradičních trhů
 • Prohlídka místních památek
 • Výlet k nedalekým větrným mlýnům
 • Turecký skvost Pamukkale
 • Relax na zdejších plážích
 • Návštěva tureckých taveren a barů

Turecko

Iztuzu Beach – písečný skvost uprostřed Turecka

Iztuzu Beach je jednou z písečných krásek městečka Dalyan. Délka pláže činí 4,5 kilometru a jde o písečný val mezi deltou řeky Dalyan a Středozemním mořem. Kromě turistů je ovšem pláž vyhrazená také karetám obecným, které zde kladou svá vajíčka. Z tohoto důvodu je pláž již od roku 1988 pod vládní ochranou a platí zde přísná pravidla. Od 1. května do 31. října je pláž nepřístupná veřejnosti od 20 do 8 hodin ráno. V zónách, které jsou speciálně označeny, navíc není možno umisťovat lehátka a slunečníky. V blízkosti pláže je několik luxusních hotelových resortů i menších rodinných apartmánů, bary, restaurace a řada tradičních tureckých čajoven.

Aktuální nabídku zájezdů na Egejskou riviéru naleznete ZDE.

8 minutové video z Iztuzu Beach:

https://www.youtube.com/watch?v=oqfUb393Y1s

Aktuální počasí: Dalyan, Iztuzu Beach, Turecko

DALYAN TURECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Dalyan, Iztuzu Beach

5/5 - (1 vote)

1 Comment

 • Jana
  Posted 25.6.2016 at 19.30

  Iztuzu beach je opravdu nádherná a dopoledne tam není ani moc lidí, opravdu doporučuji

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5