Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Boa Vista, pláž Santa Monica, Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy jsou často označovány za ostrovy věčného léta. Jejich výhodná poloha, stejně jako sopečný původ jednotlivých ostrůvků, ideálnímu dovolenkovému počasí přímo nahrává. Kapverdy jsou tvořeny 10 většími a 5 menšími ostrůvky, kilometry písčitých pláží, jezery s léčivou vodou i monumentálními skalními masivy. Hledáte-li netradiční místo pro svou letní dovolenou, jsou Kapverdy, potažmo ostrov Boa Vista, jasnou volbou.

First Minute Invia

Boa Vista – aneb seznamte se, prosím

Jeden z větších ostrovů Kapverd – Boa Vista je ideálním místem pro milovníky klidných dovolených uprostřed panensky čisté přírody. Turismus na Boa Vistě není tolik rozvinutý, jako třeba na sousedním ostrově Sal, proto si zde přijdou na své zamilované páry, ale i starší cestovatelé vyhledávající klid a dostatek soukromí. Součástí ostrova je nespočet písečných dun a přenádherných bílých pláží, které se mohou rovnat tropickým kráskám v Karibiku. Jednou z nich je samozřejmě i pláž Santa Monica, místními nazývána Curranlinho – jedna z vůbec nejkrásnějších na celém ostrově.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na Boa Vistě?

 • Poušť s bílým pískem uprostřed ostrova (dodnes se nepodařilo objasnit její původ)
 • Ideální podmínky pro vodní sporty a potápění
 • Domov opic, ještěrek, divokého ptactva a vzácné želvy Caretty caretty
 • Pořádání celosvětově uznávaného ultramaratonu
 • Květnový karneval na počest zrušení otroctví
 • Festival Svaté Isabely – 4. července

Kapverdské ostrovy

Běloskvoucí kráska Santa Monica

Santa Monica, chcete-li pláž Curranlinho, patří mezi nejkrásnější pláže celých Kapverd. Jméno si pláž získala po své slavnější floridské jmenovkyni.  Délka pláže činí zhruba 8 kilometrů a její povrch je tvořen jemným bílým pískem. Romantickou atmosféru dokreslují kokosové palmy v okolí i průzračně čisté moře. Santa Monica je v současné době turismem prakticky nedotčená, proto nabízí dostatek místa i soukromí.

Aktuální nabídku zájezdů na ostrov Boa Vista naleznete zde.

I tuto pláž máme na videu, pokochejte se s námi:

Aktuální počasí: Boa Vista, pláž Santa Monica, Kapverdské ostrovy

BOA VISTA KAPVERDSKÉ OSTROVY

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa:

Boa Vista, pláž Santa Monica

5/5 - (1 vote)

1 Comment

 • Sisi
  Posted 28.10.2018 at 17.44

  Nádherné pláže som ja osobne videla a začili v USA v Karibiku celý Karibik je očarujúci a čo sa týka USA tak top bola pláž Santa Monica a aj Miami Beach.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5