Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Negombo – perla Srí Lanky

Malé rybářské městečko Negombo s několika kilometrovou pláží a bohatou historií leží na západním pobřeží Srí Lanky. Negombo je velmi oblíbenou turistickou destinací. Nachází se blízko mezinárodního letiště Bandaranaike, a také proto je velmi navštěvované. Negombo ale zároveň ukrývá spoustu nádherných míst, která stojí za to navštívit.

First Minute Invia

Ráj pro všechny milovníky ryb

Jistě vás okouzlí nedotčená pláž s pozvolným vstupem do vody. Pláž je lemovaná palmami, a další obdivuhodnou exotickou vegetací. Jestliže vás lákají vodní sporty, v Negombu se doslova vyřádíte. Turisté se sem vydávají také za dobrodružným potápěním. Pod vodní hladinou spatříte nejen pohádkové korálové útesy, ale také tajuplný vrak lodi. Zapůjčit si zde můžete motorový člun, nebo se vydat na lodi oruwa obdivovat moře a krásu skalnatých útesů. A jestliže vás samotné láká rybolov, připojte se k místním rybářům! Zajímavým zpestřením celého pobytu je také noční rybolov.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Pokud jste ranní ptáčata, pak máte výhodu. Návštěva Lelemu – nočního, nebo spíše velmi brzkého ranního rybího trhu je opravdu zážitek. Kolem páté ráno zde spatříte rejnoky, obrovské tuňáky a další zajímavé ryby. 

Městečko Negombo se pyšní množstvím památek. Jestliže vás lákají historické stavby, navštivte starobylou holandskou pevnost, nebo jeden z okázalých místních kostelů. Nejvýznamnější z nich je neoklasicistní kostel svaté Marie. V městečku je také vystaveno mnoho domků v typickém holandském stylu.

Odpočinek, relaxace i zábava v Negombu na Srí Lance

V celé Srí Lance nenajdete větší oblast s mokřady, než jsou mokřady Muthurajawela. Přírodní rezervace se nachází se na jižním okraji města. Spatříte zde nejrůznější druhy exotických ptáků, poloopic a dokonce i krokodýlů! Výlet k mokřadům je příjemnou relaxací a také nezapomenutelným romantickým zážitkem.

Rádi byste se vydali za zábavou? Městečko je plné barů, restaurací i diskoték. Zde se můžete pobavit a ochutnat různé místní speciality. Těmi mohou být například výborně upravené čerstvé ryby, humři, kraby nebo garnáty. Na konci července se zde dokonce konají rybářské slavnosti. Nezapomeňte ochutnat místní pivo „Lion“ nebo zázvorové pivo bez alkoholu „Ginger Beer“. V Negombu se tedy rozhodně nudit nebudete. Zároveň zde ale není takový ruch jako v přeplněném Colombu, a v jednom z hotelových resortů proto naleznete klid, a načerpáte novou energii. V resortech je k dispozici kompletní turistický servis. Díky ideální poloze Negomba, je toto místo také vhodné pro podnikání výletů do vnitrozemí ostrova.

Ještě před odjezdem určitě navštivte ulici Porutota Road, která se táhne podél dlouhé pláže. Vystavěno je zde spoustu malých krámků, kde máte možnost nakoupit nejrůznější suvenýry, koření, čaje, módní doplňky a další. Rozhodnete-li se vydat do Negomba, pak jistě nebudete zklamáni a odvezete si řadu nevšedních zážitků.

Podívejte se na tutu Negombo na videu:

Aktuální počasí: Negombo, Srí Lanka

NEGOMBO SRÍ LANKA

Mapa: Negombo, Srí Lanka

5/5 - (1 vote)

2 Comments

 • Radka
  Posted 28.10.2019 at 12.44

  Ahoj, díky za super článek. Právě jsme s mužem přemýšleli, kam bychom se příští rok vydali na dovolenou a Srí Lanka vypadá dost dobře, přemýšleli jsme, že bychom spojili Srí Lanku s Maledivami, myslíte, že je to dobrý nápad, popřípadě na jak dlouhou dobu bychom si měli vymezit čas pro návštěvu Srí Lanky a Malediv?

  Další věc je to, že vůbec neumíme anglicky, proto budeme asi volit cestovku. Mohli byste nám nějakou doporučit? Rozhodujeme se mezi Invii a Ficherem.

  Děkuju za rady, Radka

  Odpovědět
 • Post Author
  Petr Malec
  Posted 28.10.2019 at 13.53

  Dobrý den Radko,
  děkuji za komentář.
  Co se týká spojením Malediv a Srí Lanky jedná se o docela dobrý nápad. Pokud máte dostatek času doporučuji v obou zemích zůstat co nejdéle a nasát atmosféru.

  Co se týká Invii a Fischerem tam tam je to jednoduché oslovte obě společnosti a počkejte co vám nabídnou a podle toho se rozhodněte.

  Odpovědět

Leave a Comment

0.0/5