Negombo – perla Srí Lanky

Negombo – perla Srí Lanky
Sdílej s ostatními cestovateli
  • 3
    Shares

Malé rybářské městečko Negombo s několika kilometrovou pláží a bohatou historií leží na západním pobřeží Srí Lanky. Negombo je velmi oblíbenou turistickou destinací. Nachází se blízko mezinárodního letiště Bandaranaike, a také proto je velmi navštěvované. Negombo ale zároveň ukrývá spoustu nádherných míst, která stojí za to navštívit.

Ráj pro všechny milovníky ryb

Jistě vás okouzlí nedotčená pláž s pozvolným vstupem do vody. Pláž je lemovaná palmami, a další obdivuhodnou exotickou vegetací. Jestliže vás lákají vodní sporty, v Negombu se doslova vyřádíte. Turisté se sem vydávají také za dobrodružným potápěním. Pod vodní hladinou spatříte nejen pohádkové korálové útesy, ale také tajuplný vrak lodi. Zapůjčit si zde můžete motorový člun, nebo se vydat na lodi oruwa obdivovat moře a krásu skalnatých útesů. A jestliže vás samotné láká rybolov, připojte se k místním rybářům! Zajímavým zpestřením celého pobytu je také noční rybolov.

First Minute Invia

Pokud jste ranní ptáčata, pak máte výhodu. Návštěva Lelemu – nočního, nebo spíše velmi brzkého ranního rybího trhu je opravdu zážitek. Kolem páté ráno zde spatříte rejnoky, obrovské tuňáky a další zajímavé ryby. 

Městečko Negombo se pyšní množstvím památek. Jestliže vás lákají historické stavby, navštivte starobylou holandskou pevnost, nebo jeden z okázalých místních kostelů. Nejvýznamnější z nich je neoklasicistní kostel svaté Marie. V městečku je také vystaveno mnoho domků v typickém holandském stylu.

Odpočinek, relaxace i zábava v Negombu na Srí Lance

V celé Srí Lance nenajdete větší oblast s mokřady, než jsou mokřady Muthurajawela. Přírodní rezervace se nachází se na jižním okraji města. Spatříte zde nejrůznější druhy exotických ptáků, poloopic a dokonce i krokodýlů! Výlet k mokřadům je příjemnou relaxací a také nezapomenutelným romantickým zážitkem.

Rádi byste se vydali za zábavou? Městečko je plné barů, restaurací i diskoték. Zde se můžete pobavit a ochutnat různé místní speciality. Těmi mohou být například výborně upravené čerstvé ryby, humři, kraby nebo garnáty. Na konci července se zde dokonce konají rybářské slavnosti. Nezapomeňte ochutnat místní pivo „Lion“ nebo zázvorové pivo bez alkoholu „Ginger Beer“. V Negombu se tedy rozhodně nudit nebudete. Zároveň zde ale není takový ruch jako v přeplněném Colombu, a v jednom z hotelových resortů proto naleznete klid, a načerpáte novou energii. V resortech je k dispozici kompletní turistický servis. Díky ideální poloze Negomba, je toto místo také vhodné pro podnikání výletů do vnitrozemí ostrova.

Podívejte se také na  Mirissa, Mirissa beach, Srí Lanka

Ještě před odjezdem určitě navštivte ulici Porutota Road, která se táhne podél dlouhé pláže. Vystavěno je zde spoustu malých krámků, kde máte možnost nakoupit nejrůznější suvenýry, koření, čaje, módní doplňky a další. Rozhodnete-li se vydat do Negomba, pak jistě nebudete zklamáni a odvezete si řadu nevšedních zážitků.

Podívejte se na tutu Negombo na videu:

Aktuální počasí: Negombo, Srí Lanka

Částečně oblačno
zítra 21. 08. 2018 0%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 35 ° C. Vítr Z o rychlosti 15 - 30 km/h.
Částečně oblačno
středa 22. 08. 2018 20%
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 34 ° C. Vítr S o rychlosti 10 - 15 km/h.
Možnost bouřek
čtvrtek 23. 08. 2018 80%
Možnost bouřek
Během odpoledne se vyvinou bouřky. Nejvyšší teploty 33 ° C. Vítr VSV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 80 %.
Možnost bouřek
pátek 24. 08. 2018 100%
Možnost bouřek
Během odpoledne se vyvinou bouřky. Nejvyšší teploty 32 ° C. Vítr V o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 100 %.
Možnost bouřek
sobota 25. 08. 2018 50%
Možnost bouřek
Během odpoledne se vyvinou bouřky. Nejvyšší teploty 32 ° C. Vítr VJV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 50 %.

Mapa: Negombo, Srí Lanka

Negombo – perla Srí Lanky
5 (100%) 1 hodnocení


Sdílej s ostatními cestovateli
  • 3
    Shares

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *