Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Na co vše se připravit před cestou letadlem s malým dítětem?

Vaše rodina se rozrostla o dalšího člena, který již dospěl do fáze, že s ním lze cestovat na dovolenou? Pak věříme, že se velmi těšíte, až si celá rodina bude užívat hezké počasí, moře, pláž včetně toho nejmenšího.

First Minute Invia

Aby taková cesta s dětmi k moři proběhla hladce, je potřeba se připravit již předem. Letecky je to nejrychlejší a nejbezpečnější. Tudíž cesta letadlem je určitě dobrá volba, oproti autobusu či dopravě autem svépomoci. Navíc pro cestování s malým dítětem je doprava letadlem ze všech nejideálnější hned z několika důvodů. Bez problémů přepravíte autosedačku, kočárek, přebalování je možné jak na letišti, tak v letadle. Co vše zařídit a jak se na cestu připravit?

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Výběr požadavků a servis

Cestu s malým dítětem je potřeba naplánovat a myslet na to již při samotné rezervaci letenky, kdy do systému zadáváte údaje o cestujících. Tedy i o malém pasažérovi se všemi požadavky na servis. Je důležité vědět, že letecké společnosti dělí děti na kategorie – novorozence (0-2 roky), dále pak děti ve věku (2-12 let). Kategorie novorozenců standardně cestuje bez nároků na vlastní sedadlo, ovšem děti (2-12 let) vlastní sedačku mít musejí.

Limit zavazadel

Docela tvrdým oříškem může být balení zavazadel. Bude cestovní taška dost velká pro všechny nutné věci? Pro vás tedy nastává úkol zjistit, jaké limity na odbavovaná i kabinová zavazadla má vámi vybraná letecká společnost. Ty se mohou společnost od společnosti lišit. Jak na váhu, tak rozměry. Například u společnosti British Airways má novorozenec i dítě stejný nárok na počet i váhu zavazadel, jako dospělý cestující. To umožňuje mít po ruce během letu nejdůležitější potřeby – plenky, ubrousky, lahvičky, cumlík, hračky, knížky, jídlo, pití apod.

A co kočárek?

Ačkoliv jsou cestovní kufry i gigantických rozměrů, nemusíte se obávat, že byste kočárek museli do něj pěchovat. U tradičních leteckých společností je přeprava kočárku zdarma. Nemusíte tedy platit nic navíc. Kočárek si vezmete až k samotnému vchodu do letadla a tam jej odevzdáte – je uložen do zavazadlového prostoru a po přistání letadla si jej opět vyzvednete.

Autosedačka

Nezřídka se stává, že sedačka v letadle je pro dítě příliš velká. I zde existuje řešení. Některé letecké společnosti umožňují vzít sebou na palubu vlastní autosedačku. Nicméně ta musí splňovat daná kritéria – ty zjistíte na stránkách dané letecké společnosti.

Jídlo a pití

Možná se hrozíte toho, že budete muset tajně něco pašovat, protože tekutiny není možné sebou brát. Zadržte a nestresujte se. Nic tajně pašovat nemusíte. Pro dítě si sebou můžete vzít zcela legálně jídlo i pití, kolik potřebujete. Je však nutné mít uzavíratelné nádoby a může se stát, že při letištní kontrole budete vyzváni, abyste tekutiny vy i dítě ochutnali.

5/5 - (3 votes)

Leave a Comment