Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karpathos, pláž Achata, Řecko

Kdo jednou navštíví ostrov Karpathos, jen stěží bude hledat místo, kam by se tak rád vracel. Ostrov patří mezi jedny z nejdivočejších, nejkrásnějších a nejméně turismem poznamenaných v celém Řecku. Nabízí nespočet přírodních krás, ale i pláží, z nichž jedné budou věnovány následující řádky.

First Minute Invia

Karpathos anebo seznamte se, prosím

Ostrov Karpathos patří do souostroví Dodekanésos, kam spadá celkem 12 ostrovů, přičemž právě Karpathos je hned tím druhým největším. Najdete ho vedle Rhodosu a Kréty. Krajina ostrova není téměř vůbec poznamenána turistickým ruchem. Snoubí se tu proto překrásná příroda s citlivě zasazenými urbanistickými prvky. Kulisa dokonalé dovolené na sebe nenechá dlouho čekat. Během léta je tu totiž srážek naprosté minimum, proto si tady na své přijdou milovníci lenošení a válení na pláži i ti, které lákají výstupy do místních hor.

 LAST MINUTE zájezdy přes cestovní kanceláře se slevou až 70% najdete ZDE

Co dělat na ostrově Karpathos?

  • Návštěva hlavního města Pigadia se přístavem
  • Odpočinek na zdejších plážích
  • Ochutnávka tradičních řeckých specialit
  • Návštěva horské vesnice Olympos
  • Prohlídka vesničky Mesochori
  • Výstup na nejvyšší horu ostrova Kali Limni
  • Ideální podmínky pro provozování vodních sportů

Dovolená v Řecku

Pláž Achata – jedna z nejkrásnějších na ostrově

Pláž najdete asi 6 kilometrů severně od Pigadia. Díky své poloze, ale především kráse se stala vděčným objektivem fotografů z celého světa a turistů toužících po klidu, čisté pláži a průzračném moři. Pláž pokrývají maličké oblázky a vstup do moře je vcelku pozvolný. Vzhledem k poloze a okolním horám je pláž částečně chráněná před větrem. Protože jde o poměrně snadno dostupnou pláž, v hlavní turistické sezóně bývá docela přeplněná. Na Achatu se dostanete od města Aperi, cca 4,5 kilometrovou procházkou, na jejímž konci vás čeká parkoviště pro několik desítek aut. Z parkoviště je to na pláž už jen několik metrů.

Aktuální nabídku zájezdů do Řecka naleznete ZDE.

I tuto plážičku vám přinášíme na videu:

Aktuální počasí: Karpathos, pláž Achata, Řecko

KARPATHOS ŘECKO

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=’https://weatherwidget.io/js/widget.min.js‘;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,’script‘,’weatherwidget-io-js‘);

Mapa: Karpathos, pláž Achata

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

0.0/5